Наша адреса:

02068, Україна, Київ, А. Ахматової, 7/15
Email :&nbsp Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У Вас є питання?

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефонуйте нам:

+38 (0) 93 217 3451

Принципи демократії, верховенства права, дотримання прав людини в усіх сферах життя

Програма допомоги дітям з особливостями розвитку

Програма допомоги дітям з особливостями розвитку Рекомендовані

Від 
(0 голосів)

Це сама "людна" і найбільш витратна з наших програм. Дітям, які отримують допомогу відповідно до неї, потрібен не просто курс лікування, а довгострокова, щоденна, важка робота батьків, педагогів, медиків і психологів. Дітей з порушенням ЦНС - десятки тисяч. Вони всі різні. Вони всі маленькі. І всі хочуть жити і радіти. Навіть ті, хто може тільки лежати і дивитися.

Напевно, вам доводилося бачити дитину або дорослого з дитячим церебральним паралічем. Ви помітили, що він погано володіє своїм тілом або окремими кінцівками, часто його мова складно розібрати, у нього бувають порушення слуху або зору і багато інших неприємних речей. Все це є наслідком органічного ураження (тобто на рівні органу, фізичного пошкодження) центральної нервової системи (ЦНС). Описується цей стан такими діагнозами як ДЦП (дитячий церебральний параліч), ЗПМР (затримка психо-мовного розвитку), симптоматична епілепсія, розумова відсталість.

Трохи медицини.

Відбувається така поразка, як правило, в ранньому дитинстві, деколи навіть до народження. Це може бути результат внутрішньоутробної інфекції або неправильного розвитку плода, це може бути наслідком важких або неправильно проведених пологів. Часто пошкодження ЦНС відбувається вже після народження малюка, в середньому в період до року - через якийсь важкої хвороби або інфекції, через щеплення, зробленого з порушенням інструкції, в результаті скупчення рідини всередині черепа (гідроцефалія) і з інших причин .

Наслідком органічного ураження ЦНС є порушення розвитку дитини. Через неправильне функціонування мозку нормальний ріст дитини спотворюється. Мозок посилає м'язам неправильні сигнали, і вони знаходяться в постійно стислому стані (спастіровани) або, навпаки, постійно розслаблені (атонія). Відповідно, дитина не може нормально рухатися, навчатися повзання і ходьби, часто він не може тримати своє тулуб і навіть голову в вертикальному положенні - відповідно, у нього немає можливості нарівні зі звичайними дітьми пізнавати навколишній світ, і утрудненого спілкування з близькими. До тих самих наслідків призводять і ментальні (інтелектуальні) порушення, які також нерідкі у цих дітей.

Що потрібно дитині?

В Україні дуже багато батьків дітей з порушеннями розвитку відмовляється від них. Однак досвід багатьох сімей в Україні та за кордоном показує, що при створенні відповідних умов життя особливих дітей і їх батьків може бути настільки ж повноцінним і щасливим, як життя звичайних сімей.

Перша потреба будь-якої дитини незалежно від його захворювань - це любов, яка виражається в доброзичливій і приймаючої атмосфері в його оточенні.

Надзвичайно важливо грамотне медичний супровід. Дитина з ураженнями ЦНС повинен регулярно спостерігатися у цілої команди фахівців: педіатр, невролог, ортопед, офтальмолог, масажист та інші лікарі повинні регулярно оглядати дитину і говорити з батьками про те, що їх турбує, перебуваючи в контакті один з одним. Наприклад, спеціальний масаж в поєднанні з фізіотерапією або голковколюванням можуть значно знизити спастику кінцівок, і значить, дати дитині більше свободи, і в той же час - спровокувати епілепсію. В українських реаліях часто дію подібної команди вдається забезпечити лише в умовах спеціальних реабілітаційних центрів.

З точки зору технічного забезпечення дитині повинні бути надані всі необхідні пристосування, що полегшують життя дитини: спеціальні коляски, столи, стільці, підйомники для ванної, вертикалізатори, спеціальні тренажери і багато іншого.

Соціальне і педагогічний супровід має забезпечувати дитині повноцінну і можливо більш незалежне життя (відповідно до віку) незалежно від його діагнозу. Дитина повинна відвідувати школу і дитячий сад за індивідуальним графіком, спілкуватися з однолітками, вчитися, мати можливість оволодіти професією відповідно до своїми вміннями, отримати навички турботи про себе і самостійного (або підтримуваного) проживання, при необхідності - оволодіти новими, додатковими способами спілкування з навколишнім світом (мова глухонімих, алфавіт Брайля, спілкування за допомогою планшетних комп'ютерів). У разі, якщо порушення не торкнулися інтелектуальну сферу, у нього повинна бути можливість самостійно або з супроводжуючим гуляти, відвідувати громадські місця - торгові центри, кінотеатри, церква.

Як ми допомагаємо?

У українській дійсності благодійним організаціям доводиться допомагати з усіх трьох сторін: в педагогіці, соціальний захист і медицині.

Багатьом нашим дітям необхідно оплачувати регулярні (по 3-4 рази на рік) курси реабілітації в спеціалізованих центрах. Безкоштовне лікування, як правило, поширюється тільки на зняття гострих станів і не передбачає постійну реабілітацію, не кажучи вже про постійному спостереженні команди лікарів.

Багато необхідні пристосування (ТЗР - технічні засоби реабілітації) не входять до «обов'язкову програму» соціального захисту, або ж не поставляються в потрібній комплектації, з необхідними параметрами і так далі. В результаті часто саме нам доводиться купувати дітям спеціальні коляски, стільчики, вертикалізатори, ходунки, тренажери та інші пристосування.

Однак, мабуть, найголовнішою для цих дітей є все-таки область педагогіки. Соціальна та медична підтримка є тільки підпорами для того, щоб людина змогла сам освоювати цей світ, спілкуватися з оточуючими і жити повноцінним життям, щоб в його житті з'явилися якісь перспективи і різноманітність. На це спрямований наш проект «Вчимося жити разом». Щотижня на 4 дня кілька десятків дітей будуть виїжджати в центр, де вони вчитимуться самостійного життя, брати участь в розвиваючих заняттях, отримувати нові навички.

Ми просимо вас підтримати наших «особливих дітей», дати їм шанс на більш насичене і повноцінне життя і подарувати їм трохи радості.

Прочитано 468 разів Останнє редагування Понеділок, 10 квітня 2017 08:44

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

ПІДТРИМУЙТЕ ЗВ'ЯЗОК

Ми в соціальних мережах